Aparat ortodontyczny stały System Damona

Korekcja wad zgryzu bezligaturowym aparatem stałym w Systemie Damon to zupełnie nowy, innowacyjny sposób leczenia ortodontycznego.

W przeszłości tradycyjne leczenie często wymagało usunięcia zdrowych zębów aby zyskać wolną przestrzeń. Było to niekomfortowe i czasochłonne. Teraz dzięki biologicznym siłom można uzyskać naturalny, pełny dziesięciozębowy uśmiech i poprawić wygląd twarzy każdego Pacjenta.

Tradycyjne aparaty ortodontyczne stworzone są z pierścieni na zębach trzonowych, a metalowe zamki rozmieszczone są na pozostałych zębach. Przez zamki przechodzi metalowy drut, który naciska na zęby poza linią szczęk. Podczas zastosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego często konieczne jest usunięcie jednego, czy dwóch zębów. Wynika to z ekstrakcji zębów.

W Systemie Damon zastosowano zupełnie nowy sposób mocowania drutu wykonanego ze stopu niklu, tytanu i miedzi. Nowoczesne zatrzaski pozwalają na przesuwanie się wewnątrz zamka i zatrzymanie w momencie oddziaływania większej siły na ząb. Wraz z przemieszczaniem zębów zmienia się kształt twarzy. Zęby nie ulegają tak gwałtownym naciskom jak w przypadku aparatów tradycyjnych chociaż zmienia się ich umiejscowienie. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności usuwania zębów. Uśmiech, który uzyskamy po leczeniu zgryzu w Systemie Damon będzie wyraźnie pełniejszy, z szerszym łukiem. Badania wykazały, że pełny uśmiech jest bardziej atrakcyjny i zwiększa poczucie pewności siebie.

Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi łączników leczenie ortodontyczne w Systemie Damon zmniejsza tarcie i poprawia higienę jamy ustnej poprzez rezygnację z elastycznych wiązań. Stały aparat ortodontyczny Damon dopasowuje się do zmian w twarzy i sam reguluję siłę nacisku eliminując zagrożenie niedokrwienia jamy ustnej. Tradycyjny aparat składa się z elastycznych opasek mogących powodować tarcie. Zaawansowane technologicznie przewody z pamięcią kształtu wykorzystane w Systemie Damon przesuwają zęby bardziej efektywnie skracając czas leczenia. Aparat ortodontyczny w Systemie Damon został zaprojektowany tak, aby chronić zęby i dziąsła podczas procesu leczenia ortodontycznego.

Ogromną zaletą aparatu stałego Damon jest estetyczny wygląd oraz łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Gdy założymy tradycyjny aparat ortodontyczny w znacznie większym stopniu zęby narażone są na osadzanie się kamienia nazębnego. Dotyczy to w szczególności okolic ligatur. System Damon to bezligaturowy, stały aparat ortodontyczny zapewniający większą estetykę i komfort.

Innowacyjne podejście Aparatów Damon do ortodoncji jest wygodniejsze niż konwencjonalne aparaty stałe.

Subskrybuj system