Wyprostowanie jednego zęba z Invisalign

Zdjecie okladka

Pojedynczy ząb może być krzywy z powodu przepełnienia lub wąskiej jamy ustnej. Gdy brakuje odpowiedniej przestrzeni między zębami zdarza się, że zęby przesuwają w każdym kierunku. Pacjenci dość często decydują się na zabieg wyprostowania jednego zęba przy pomocy systemu Invisalign. Tu idzie z pomocą technologia 3D. Wykonujemy trójwymiarowy model jamy ustnej i tworzymy spersonalizowany komplet nakładek. Pacjent nosi je przez cały czas, wyjmując do jedzenia i do mycia zębów. Nakładki należy zmieniać co dwa tygodnie a zęby przesuwają się do właściwej pozycji.
Istnieje pewna różnica pomiędzy systemem Invisalign a tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Invisalign to nakładki ze specjalnego tworzywa zaprojektowane tak, aby dopasowanie do zębów powodowało prawidłowe ustawienie zębów. Invisalign to doskonała alternatywa dla tradycyjnych aparatów metalowych szczególnie w przypadku chęci wyprostowania jednego zęba. Nakładki są po prostu znaczenie wygodniejsze i nie powodują bólu.

Innowacyjne leczenie ortodontyczne

Zdjecie okladka

W Gabinecie zawsze idziemy do przodu i dostrzegamy możliwości najbardziej skutecznych metod. Innowacyjne Invisalign to leczenie ortodontyczne na najwyższym poziomie.
Invisalign skutecznie przesuwa zęby za sprawą materiału SmartTrack.
Badania kliniczne dowodzą, że dzięki zastosowaniu SmartTrack przesunięcia zębów są pod idealną kontrolą. Pozwala to stworzyć nowy uśmiech z pełną precyzją. Leczenie ortodontyczne jest komfortowe, a wyniki przewidywalne.
Wysoka elastyczność materiału SmartTrack poprawia dopasowanie nakładek i zwiększa komfort noszenia.
Czy można chcieć więcej? Oczywiście i zastosowanie Invisalign daje jeszcze więcej korzyści.
Każdy komplet nakładek jest spersonalizowany i powstaje z myślą o Tobie. Wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia druku 3D.
Leczenie ortodontyczne z Invisalign to delikatne i jednocześnie bardzo skuteczne przesuwanie zębów. Innowacyjny system nakładek koryguje szeroką gamę skrzywień zębów.
Technologia ClinCheck umożliwia stworzenie cyfrowego planu leczenia. Dzięki temu można zobaczyć swój nowy uśmiech jeszcze przed założeniem pierwszego kompletu nakładek.
Zapraszamy po Twoje nakładki Invisalign do Gabinetu w Elblągu (Stare Miasto Elbląg) ul. Studzienna 21-22A.

Uzupełnienia protetyczne, ekstrakcja ósemek a stały aparat ortodontyczny

Zdjecie okladka

Pacjent posiadający uzupełnienia protetyczne może podjąć leczenie ortodontyczne bez żadnych obaw. Istnieją specjalne preparaty, które są dedykowane mocowaniu zamków do porcelanowych koron.
Ósemki powinny zostać usunięte przed leczeniem ortodontycznym, jednak można je usunąć w trakcie leczenia. Usunięcie ósemki, w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego przesuwającego zęby w tył, może ułatwić przemieszczanie się zębów.
Jeśli Pacjent ma w planie założenie aparatu ortodontycznego tuż po usunięciu ósemki (a wszystko przebiega bez powikłań) najlepiej zdecydować się na aparat ortodontyczny gdy miejsce po ósemce będzie już zagojone. Trwa to zwykle około dwóch tygodni.

Co to jest zdjęcie cefalometryczne?

Zdjecie okladka

Wykonujemy zdjęcia cefalometryczne dzieciom i dorosłym zanim rozpoczniemy leczenie ortodontyczne. Jest to zdjęcie boczne czaszki. Dzięki zdjęciom cefalometrycznym ortodonta otrzymuje informacje jaki jest kształt kości i ich związek z tkankami miękkimi, a także jaki jest kąt umieszczenia zębów u Pacjenta. Wyniki pomagają dokładnie zidentyfikować wadę zgryzu i określić możliwe sposoby leczenia. Zdjęcie cefalometryczne uwidacznia też początkowy odcinek kręgosłupa. Dzięki temu ortodonta widzi nieprawidłowości, które występują lub mogą wystąpić w przyszłości. Zdjęcie obrazuje również drogi oddechowe. Ortodonta analizuje dane widoczne na zdjęciu cefalometrycznym i dzięki temu może zauważyć inne dysfunkcje na które warto zwrócić uwagę gdy Pacjent ma problem na przykład z chrapaniem. Zdjęcie cefalometryczne pokazuje kości czaszki, a więc ortodonta może zauważyć zmiany strukturalne, czy jakościowe, jeśli takie występują u Pacjenta. Istnieje wiele korzyści z wykonania zdjęcia cefalometrycznego zanim rozpoczniemy leczenie ortodontyczne.
Zapraszamy do Gabinetu ortodontycznego w Elblągu, ul. Studzienna 21-22A (Elbląg Stare Miasto).

Co to jest diastema? Jak leczyć diastemę?

Zdjecie okladka

Przestrzeń pomiędzy górnymi jedynkami nosi nazwę diastema. Jest to wada zgryzu, którą należy leczyć głównie z uwagi na zdrowie. Szpara pomiędzy przednimi zębami przyczynia się do rozwoju chorób przyzębia, może też doprowadzić do problemów z wymową. Jest to również defekt estetyczny. Jeśli przerwa między jedynkami przekracza 2 mm zalecamy zapisanie się na konsultację ortodontyczną i rozpoczęcie leczenia ortodontycznego.
Istnieje kilka rodzajów diastem. Dzielimy je ze względu na przyczyny powstania, a także na ustawienie względem siebie jedynek.
Diastema prawdziwa jest następstwem przerostu wędzidełka górnej wargi albo jej nieprawidłowego umiejscowienia. Diastema rzekoma jest diagnozowana gdy Pacjent zmaga się z brakiem siekaczy bocznych, mniejszym rozmiarem zębów, czy z dodatkowym zębem. Diastema fizjologiczna może pojawić się podczas wymiany zębów u dzieci.
Diastema równoległa jest wówczas gdy siekacze są ułożone względem siebie równolegle. Diastema zbieżna powstaje gdy korzenie siekaczy znajdują się w pewnej odległości od siebie, a ich korony są blisko siebie. Diastema rozbieżna jest natomiast przeciwieństwo diastemy zbieżnej.
Istnieją sposoby na pozbycie się diastemy. Jednym z nich jest leczenie ortodontyczne aparatami stałymi, ruchomymi lub niewidocznymi nakładkami.
Leczenie ortodontyczne przy użyciu aparatu stałego jest koniecznością w przypadku diastemy zbieżnej. Diastema rozbieżna może być leczona aparatem ortodontycznym ruchomym. Jeśli chodzi o diastemę równoległą dobór sposobu leczenia zależy od wielkości wady, a także od wieku pacjenta.

Konieczność zmiany kształtu zębów a aparat ortodontyczny stały

Zdjecie okladka

Powtarzającym się problemem Pacjentów Gabinetu ortodontycznego są różne wielkości zębów na przykład zbyt małe dwójki w stosunku do wielkości jedynek. Takie ,,zbyt małe,, dwójki nazywamy dwójkami mikrodontycznymi. Często się zdarza, że Pacjent ma tak obudowany ząb, że gdy prawidłowo ustawimy go przy pomocy aparatu ortodontycznego musimy na nowo odbudować ząb aby uzyskać jego prawidłowy kształt. W tym przypadku nie ma konieczności zdejmowania całego aparatu ortodontycznego. Wystarczy, że zdejmiemy zamki aparatu z tych zębów, które należy odbudować.
Pacjenci zastanawiają się dlaczego nie można zrobić tego przed założeniem stałego aparatu ortodontycznego. Już wyjaśniamy. Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego zęby kwalifikujące się do odbudowy są zwykle zbyt ściśnięte i musimy zrobić na nie miejsce.
Pamiętajmy, że u niektórych Pacjentów odbudowa i zmiana kształtu zęba będzie koniecznością, a u innych nie. To wszystko jest zależne od symetrii oraz proporcji zębów. Zęby po prawej stronie powinny zachować swą symetrię w stosunku do lewej strony.
Aby efekt leczenia ortodontycznego był zadowalający wszystkie zęby powinny być proporcjonalne.
Serdecznie zapraszamy na konsultacje ortodontyczne do Gabinetu przy ul. Studziennej 21-22A
(Elbląg Stare Miasto).
Podpowiemy co możemy zrobić dla Twojego uśmiechu.

Wymiana wypełnienia i próchnica - stały aparat ortodontyczny

Zdjecie okladka

Leczenie ortodontyczne to długofalowy proces. Podczas noszenia aparatu ortodontycznego może się wydarzyć wiele nieprzewidzianych rzeczy jak na przykład leczenie próchnicy, czy konieczność wymiany wypełnienia. W tym przypadku noszenie aparatu ortodontycznego nie jest problemem i nie należy się niczego obawiać.
Podpowiadamy co zrobić, gdy zaistnieje konieczność wymiany wypełnienia lub leczenia próchnicy podczas noszenia aparatu ortodontycznego.
Wymiana wypełnienia i leczenie próchnicy podczas noszenia aparatu ortodontycznego nie stanowi problemu dla dobrego stomatologa. Często, aby wyleczyć zęby podczas noszenia aparatu ortodontycznego, nie ma konieczności zdejmowania całego aparatu. Wystarczające okazuje się usunięcie jedynie zamka w aparacie ortodontycznym. Nie każdy stomatolog posiada niezbędne do tego narzędzia, a więc należy zaplanować wizyty kolejno: najpierw u ortodonty, a następnie u stomatologa w celu wyleczenia zęba, a następnie znów u ortodonty aby przywrócić aparat ortodontyczny do stanu sprzed leczenia stomatologicznego. Można zaplanować te wizyty na jeden lub dwa dni. Ważne jest, aby odstępy między wizytami nie przeciągały się. Dzięki temu leczenie ortodontyczne będzie kontynuowane i dotychczasowe efekty zostaną zachowane.
Najważniejsze jest jednak, aby przed założeniem aparatu ortodontycznego wyleczyć wszystkie zęby. To pozwoli uniknąć konieczności wykonania niezbędnego leczenia stomatologicznego, gdy będziemy już mieli założony aparat ortodontyczny.
Im zdrowsze zęby tym mniej możliwych niespodziewanych sytuacji podczas leczenia ortodontycznego.

Profilaktyka chorób, a leczenie ortodontyczne

Zdjecie okladka

Leczenie ortodontyczne w Gabinecie ortodontycznym na Starym Mieście w Elblągu może przywrócić prawidłowe funkcje narządu żucia i zniwelować dysfunkcje, a także zapobiec wielu problemom zdrowotnym. Nasi Pacjenci są w różnym wieku, a my odpowiadamy na ich oczekiwania i dostosowujemy sposoby leczenia do ich potrzeb. W wielu przypadkach profilaktyka ortodontyczna odgrywa kluczową rolę. Wczesne zauważenie nieprawidłowości, przewidywanie następstw i podjęcie odpowiedniego leczenia może zapobiec nadmiernemu ścieraniu się zębów, czy próchnicy. Dzięki zastosowaniu leczenia ortodontycznego wspomagamy leczenie chorób przyzębia, a także przygotowujemy Pacjentów do leczenia protetycznego. Możemy zapobiegać dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.
Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku przy uwzględnieniu oczekiwań Pacjenta oraz indywidualnych potrzeb zdrowotnych.

Leczenie gumowatego uśmiechu

Zdjecie okladka

Uśmiech gumowaty, inaczej uśmiech dziąsłowy, to uśmiech z nadmiarem dziąseł. Osoby zmagające się z tym defektem to aż 15% populacji. Nadmiar dziąseł w uśmiechu odwraca uwagę od naturalnego piękna zębów i całej twarzy. Jest to problem estetyczny, który w znacznym stopniu obniża jakość uśmiechu.

Czym jest uśmiech dziąsłowy?

Uśmiech dziąsłowy jest wtedy, gdy szczery, pełny uśmiech nadmiernie eksponuje dziąsła. Z estetycznego punktu widzenia wysokość dziąseł prawidłowo wynosi max. 2-3 mm. Gdy linia dziąseł podczas uśmiechu wykracza ponad 3 mm mówimy o uśmiechu dziąsłowym. Zaburzona zostaje proporcja pomiędzy zębami a dziąsłami. Linia dziąseł wydaje się być wydłużona, a zęby nieproporcjonalnie krótkie. Innym, zwyczajowym określeniem dla tego typu defektu jest nazwanie tego typu uśmiechu ,,końskim".

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich którzy zmagają się z problemem uśmiechu dziąsłowego. Założenie aparatu ortodontycznego nie tylko pomaga uzyskać prawidłowy zgryz, ale także pomaga zniwelować gumowaty uśmiech. Aparaty ortodontyczne stałe w systemie Damona mogą skutecznie wyleczyć widoczność nadmiaru dziąseł podczas uśmiechu i pomóc odkryć prawdziwy blask pięknych zębów. Leczenie ortodontyczne pomaga uzyskać wiele pozytywnych zmian w położeniu zębów. Należy do nich m.in. intruzja przemieszczająca zęby w stronę podstawy kostnej. Jeśli leczenie dotyczy przednich zębów może znacząco zredukować gumowaty uśmiech. Rezultaty leczenia ortodontycznego, przy wykorzystaniu systemu Damona, są niesamowite.

Stałe aparaty ortodontyczne samoligaturujące Q i Q2 w systemie Damona

Zdjecie okladka

Stałe aparaty ortodontyczne samoligaturujące Q i Q2 w systemie Damona gwarantują szereg dodatkowych korzyści dla Pacjenta. Rezultatem leczenia ortodontycznego przy zastosowaniu tej metody są naturalne i szerokie łuki uśmiechu. To ważny aspekt ponieważ uśmiech jest bardziej naturalny i atrakcyjny. Szeroki łuk zapewnia również wsparcie twarzy, co nadaje twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. Kluczowe dla całego procesu leczenia ortodontycznego jest uzyskanie prawidłowego zgryzu i pionowo ustawionych zębów. Zęby mogą wydawać się stosunkowo proste, a jednocześnie przechylone lub rozkloszowane. Posiadanie zębów wyprostowanych i we właściwej pozycji pomaga szczękom prawidłowo funkcjonować i może chronić przed zużyciem spowodowanym niewłaściwym zgryzem. Wyprostowane zęby zwiększają atrakcyjność uśmiechu i dodają pewności siebie, a więc warto zrobić to dla siebie i dla swojego doskonałego samopoczucia.

Subskrybuj administrator's blog